Halloween,Jesień,Pomysły,Zestawy Wyobraźcie sobie uśmiechy uczniów, kiedy to zobaczą…

Wyobraźcie sobie uśmiechy uczniów, kiedy to zobaczą…

Wyobraźcie sobie uśmiechy uczniów, kiedy to zobaczą… post thumbnail image

Zostało dowiedzione naukowo, że moment narodzin nie ma żadnego wpływu na nasze losy. Jestem ANTYfanką horoskopów, fusów, zbiegu planet i tarota, ciężko mi jednak zaprzeczyć, że jako osoba urodzona we wrześniu darzę jesień szczególnym sentymentem i rokrocznie nie mogę się doczekać wszystkich świąt z nią związanych.

Jednym ze szczególnie mi bliskich jest wigilia wszystkich świętych, czyli Halloween. Impreza, barwna, mocno zakorzeniona w kulturze anglosaskiej, w Polsce trochę kontrowersyjna i często łagodzona wizerunkowo wysuwaniem na pierwszy plan dyń. I ok, dynie są medialne. I ładne. I smaczne. I pewnie zdrowe!

Chociaż Halloween podobnie jak gwiazdka ma swoją komercyjną stronę, jako element wiedzy o kulturze warto o nim wspomnieć, a przy okazji urządzić uczniom niezapomnianą lekcję. Jeśli szukacie nowych pomysłów i aktywności, które jednocześnie rozruszają Waszych uczniów językowo – ten artykuł jest dla Was.

Jeśli dysponujecie w sali projektorem, a Wasi uczniowie to wulkany energii Just Dance załatwi sprawę ruchowej rozgrzewki. Nagrania rozgrywek tej super popularnej gry znajdziecie na youtube, także w wersji Halloween’owej. Na nagraniu specjalnie ucharakteryzowani tancerze pokazują ruchy, które naśladujecie podczas tańca, a ponieważ w tej wersji nie ma kontrolerów i czujników nie ma znaczenia czy tańczycie dobrze czy nie – liczy się zabawa. Dzieciaki często mają też tą grę w domu i od razu będą wiedziały o co chodzi. Jeśli zależy wam na mocniejszej dawce języka polecam również kanały, które przygotowują tego typu piosenki właśnie w formie chantów, tańca i powtarzania.

Jeśli taniec to trochę za dużo, ale nadal chcecie żeby dzieciaki się poruszały polecam Wam gry terenowe z subtelnym wykorzystaniem technologii. Gra This is Halloween wykorzystuje plakaty z kodami QR, które odczyta specjalna aplikacja którą możecie zainstalować na dowolnym urządzeniu. Zaczynamy przy karcie START, na której znajduje się pierwsza wskazówka: szukamy obrazka spooky ghost. Po jego znalezieniu i odczytaniu kodu należy wyruszyć na poszukiwanie kolejnego zakodowanego słówka. Dzieci można podzielić na grupy, albo przeprowadzić grę indywidualnie jeśli wszyscy dysponują telefonem i aplikacją. Zdobyte kolejne słówka wpisujemy na specjalną kartę pracy, która potem posłuży jak osobisty słowniczek obrazkowy.

Oto co znajdziesz w zestawie:

Skoro już ustaliliśmy, że dynie są takie medialne dlaczego ich nie wykorzystać? Tradycyjne wycinanie wzorów w prawdziwej dyni może być super projektem do wykonania w klasie. Jest wystarczająco „messy” i „dangerous”by zainteresować dzieciaki – tak mówię o nożach, dzieci powinny nauczyć się ich używać w kontrolowanym środowisku. A jednocześnie są tak głęboko zakorzenione w tradycji, że będzie żywą lekcją kulturową.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli potrzebujecie bardziej statycznej aktywności dla Waszych “jeszcze nie”/”dopiero co” czytającycy uczniów, zachęcam do skorzystania z gier, które pozwolą im nie tylko zapoznać się ze słówkami w dwóch wersjach – pisanej i obrazkowej, ale także poćwiczyć pamięć i wspólnie pozbierać niezbędne w zadaniu obrazki.

Oto co znajdziesz w zestawie:

W/szyscy, a już w szczególności młodsi uczniowie maja w sobie naturalnego odkrywcę, którego warto pielęgnować. Odkrywanie nie tylko zaspokaja ich rządzę przygody, ale także żywo interesuje ich mózg, który jest bardziej chętny do współpracy i zapamiętywania. W grze Pumpkin Surprise zadaniem dzieci jest znalezienie słówek ukrytych w dyniach. Każda z sześciu kart jest dwustronna, a słówka ukryte w dyniach widać tylko jeśli podświetlcie kartkę od tyłu. Ponadto każda karta jest inna dlatego w grę można zagrać kilka razy bez obawy o nudę. Do zestawu dołączony jest też zestaw dedykowanych flashcardów, a rozgrywkę można dowolnie modyfikować i stopniować poziom trudności. Każdy z uczniów może mieć swoja kartę, w której po kolei odkrywa słówka, a znak zapytania obecny na każdej karcie, może być zadaniem specjalnym – specjalnym dyniowym tańcem, piosenką lub bardziej zaawansowanym zadaniem językowym. Flashcardy dodane do zestawu można rozwiesić w rożnych miejscach w sali, a zadaniem uczniów jest odnalezienie tych, które podświetlą na swoich dwustronnych kartach. Jeśli flashcardów będzie więcej, każdy gracz będzie w stanie uzbierać swój cały zestaw, jeśli mniej dodamy do gry element rywalizacji. Dla całej grupy możecie też przygotować jedną kartą, w której uczniowie po kolei będą podświetlać słówka, które muszą potem zapisać, pokazać na migi narysować, odnaleźć w sali, ułożyć z nim zdanie, nazwać, przeliterować lub wskazać na obrazu. Jak widzicie możliwości jest bardzo wiele, a ogranicza was właściwie tylko wyobraźnia i przestrzeń w której pracujecie.

Oto co znajdziesz w zestawie:

Jeśli natomiast chcielibyście poświęcić tematowi całe zajęcia, albo nawet cały cykl zapraszam Was serdecznie do skorzystania z pełnej gotowych materiałów packzi tematycznej: Pumpkin Party. Klasyczny zestaw przygotowany specjalnie po to, aby zapewnić Twoim uczniom fascynującą i angażującą naukę słówek związanymi z kostiumami na Halloween. Ten zestaw składa się z różnorodnych materiałów, które umożliwią uczniom zgłębienie tematu w sposób interaktywny i przystępny.

Oto co znajdziesz w zestawie:

W tym roku, postanowiłam, też zebrać wszyskie materiały październikowe w jeden ogromny HALLOWEEN MEGA PACK w wyjątkowej cenie!

Potężna paczka materiałów do przeprowadzenia lekcji o Halloween!

W zestawie znajdziecie WSZYSTKIE dostępne w sklepie materiały i kilka wyjątkowych nigdzie indziej niedostępnych dodatków.

W zestawie:

31.10 przed nami! Zadbajmy o to, aby nasi uczniowie wyszli z lekcji dyniowych nie tylko uśmiechnięci, ale także z dawką wiedzy i słówkami, które zostaną w ich głowach na dłużej.

Happy Halloween everyone!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podobne posty