Wszyscy, a już w szczególności młodsi uczniowie maja w sobie naturalnego odkrywcę, którego warto pielęgnować. Odkrywanie nie tylko zaspokaja ich rządzę przygody, ale także żywo interesuje ich mózg, który jest bardziej chętny do współpracy i zapamiętywania.

W grze Pumpkin Surprise zadaniem dzieci jest znalezienie słówek ukrytych w dyniach. Każda z sześciu kart jest dwustronna, a słówka ukryte w dyniach widać tylko jeśli podświetlcie kartkę od tyłu. Ponadto każda karta jest inna dlatego w grę można zagrać kilka razy bez obawy o nudę. Do zestawu dołączony jest też zestaw dedykowanych flashcardów, a rozgrywkę można dowolnie modyfikować i stopniować poziom trudności. Każdy z uczniów może mieć swoja kartę, w której po kolei odkrywa słówka, a znak zapytania obecny na każdej karcie, może być zadaniem specjalnym – specjalnym dyniowym tańcem, piosenką lub bardziej zaawansowanym zadaniem językowym.

Flashcardy dodane do zestawu można rozwiesić w rożnych miejscach w sali, a zadaniem uczniów jest odnalezienie tych, które podświetlą na swoich dwustronnych kartach. Jeśli flashcardów będzie więcej, każdy gracz będzie w stanie uzbierać swój cały zestaw, jeśli mniej dodamy do gry element rywalizacji. Dla całej grupy możecie też przygotować jedną kartę, w której uczniowie po kolei będą podświetlać słówka, które muszą potem zapisać, pokazać na migi narysować, odnaleźć w sali, ułożyć z nim zdanie, nazwać, przeliterować lub wskazać na obrazu.

Jak widzicie możliwości jest bardzo wiele, a ogranicza was właściwie tylko wyobraźnia i przestrzeń w której pracujecie.