O mnie

Cześć, z tej strony Dżoana.

Albo Asia 🙂

Niezłe imię dla lektora angielskiego, bo bardzo łatwo było mi zostać właśnie Dżoaną. Moi uczniowie, a już szczególnie dzieci, uwielbiają to wymawiać. Całe życie jednak, jestem głównie Patykiem. Być może definiowanie się charakterystycznym nazwiskiem jest do pewnego stopnia pójściem na łatwiznę, ale co mi szkodzi.

Patykiem zostałam dość późno, bo dopiero w liceum, dużo wcześniej byłam już jednak Patyczanką, czyli córką Ojca Patyka. Tak też nazywa się marka którą stworzyłam. Patyczanka ewoluowała, rodziła się w kurzu i pocie była milion razy wyśniona, kilkukrotnie wdeptana w błoto, ale mimo to stoi i jest tu by pomóc. Chcę aby strona była bazą kapitalnych, skutecznych i tworzonych z pasją metodycznych materiałów dla lektorów języka angielskiego, ale także niezbędnikiem w którym znajdą dokumenty ułatwiające i organizujące pracę.

Patyczanka to także moje wewnętrzne dziecko. Potencjalnie nieskończony rezerwuar sił witalnych i mocy z których korzystam ucząc angielskiego. Bez niej nie byłabym w stanie być dobrym lektorem. Szczerze wierzę, że żeby dzieci i uczniowie chcieli korzystać z naszej wiedzy muszą się dobrze z nami bawić, a do tego potrzebujemy obudzić w sobie tego zapomnianego dzieciaka.

Uczę już prawie 10 lat, większość tego czasu w niesamowitej szkole językowej Papuga, gdzie aktualnie wspieram nowych lektorów jako mentor. Materiały które tworzę na Wasz użytek powstały z braku akceptacji dla szaro burych kserówek i z potrzeby posiadania wspływu na to jak chcę uczyć angielskiego wizualnie. Dlatego wszystko co u mnie znajdziecie zostało przetestowane w boju i sprawdzone.

 

Pozdrawiam serdecznie

Joanna Patyk-Taous

(lektorka angielskiego, mama dwujęzycznych dzieci i Wasza Patyczanka)