Cześć, z tej strony Dżoana.

Albo Asia. Zależy, jak wolicie. Moi uczniowie mówić do mnie jednak w tej pierwszej wersji. Strzał w dziesiątkę dla lektora języka angielskiego, prawda? To jedno z tych imion, któremu można bardzo łatwo nadać anglojęzyczny charakter. Pomijając jednak zupełnie wszelkie zawiłości i historie z imieniem, przez sporą część życia byłam tak po prostu… Patykiem.

Kto się domyśla: dlaczego? Oczywiście, że od charakterystycznego nazwiska! Kto by tego nie zauważył? Ba! Kto by tego nie wykorzystał? Przed Patykiem – byłam Patyczanką, innymi słowy: córką ojca Patyka. Patykowo-dżoanowo się zrobiło, no nie? By położyć kres tym imiennym opowieściom, dodam tylko: nazwa strony pochodzi właśnie od tego. Moja marka to pochodna mojego nazwiska, ot co! Być może mało oryginalnie, być może właśnie bardzo oryginalnie. Najważniejsze jednak, że po mojemu. Absolutnie w moim stylu.

Patyczanka.pl to miejsce, które intensywnie ewoluowało. Przeszło przez wiele szalenie zróżnicowanych etapów, przez niejedną burzę mózgów. Zaliczyło niejeden upadek, nierzadko chęć porzucenia raz na zawsze. Ale zdecydowanie (i niezmiennie) wracałam. By wrócić na stałe. I stworzyć to miejsce, które ma inspirować, edukować, wspierać.

Chcę Wam pomóc. Stworzyłam bazę niezbędnych materiałów dla lektorów języka angielskiego. Obok niej bazę dokumentów, wspierających organizację pracy własnej i dydaktycznej.

Patyczanka.pl to nieskończone pokłady energii i inspiracji. To pomysły pojawiające się w wyniku niedosytu. Mające wspierać w dydaktyce najpierw mnie, później szersze grono odbiorców. Dopiero intensywnie przetestowane i sprawdzone materiały – udostępniam tutaj. Bez wątpliwości co do efektu, bez jakichkolwiek niedociągnięć, z dużą dozą pewności co do ich wartości.

Przepis na sukces w nauczaniu dzieci i młodzieży? Obudzić w sobie samym… dziecko! Swoją wewnętrzną, głęboko skrywaną dziecięcą energię. To właśnie moja dewiza, mój sposób i moja misja: obudzić dziecko najpierw w lektorze, żeby efektywnie uczył dzieci żądne wiedzy.

Moja przygoda z nauczaniem trwa już dziesięć lat. Znakomita większość tego czasu w niesamowitej szkole językowej, jaką jest Papuga. Aktualnie właśnie tutaj jestem wsparciem dla nowych lektorów. Od zawsze byłam absolutnie przeciwna szarym, nijakim kserówkom. Materiały dostępne w Patyczanka.pl powstały z potrzeby sprawczości w nauczaniu. I znalazłam ją właśnie w nich.

Mam ogromną nadzieję, że znajdziecie tutaj dokładnie to samo.

Mam ogromną nadzieję, że będziecie tu wracać.

Asia (Dżoana)