Trochę techniki na weekend!

Trochę techniki na weekend! post thumbnail image

Możliwe, że trochę przesadziłam z tytułem, nie będziemy składać samodzielnie komputerów i zanurzać się w programowaniu, pokażę Wam jednak zestawienie moich ulubionych aplikacji i stron, którymi zaimponujecie technologicznie zaawansowanym uczniom.

Wiem, że nie każdy dysponuje na zajęciach tabletem, niektóre z tych aplikacji można jednak ze spokojem zainstalować na każdym, przeciętnym smartphonie, lub polecić uczniom w ramach pracy w domu.

Ruszajmy!

1. Sand Draw

Do pobrania TUTAJ

Sand Draw to aplikacja, która zainstalowana na tablecie/smartphonie pozwala na rysowanie palcem po kilkunastu rodzajach piasku. Każdy rysunek można zmazać animowaną falą oceanu. Aplikacja posiada kilka dodatkowych opcji: od czasu do czasu pojawiają się zadania do wykonania (narysowania), można też dodawać gotowe grafiki z bazy obrazków (niektóre są jednak płatne). Podstawowe funkcje aplikacji (rysowanie/zmazywanie) są jednak darmowe.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kalambury z rysowaniem nie są niczym nowym na zajęciach i na pewno istnieją jeszcze grupy dla których mazanie pisakiem po tablicy jest ekscytujące. Aplikacja Sand Draw wygrywa jednak pod względem fun factor. Animacja wody i piasku wygląda bardzo realistycznie i robi wrażenie 🙂

Okazjonalnie pojawiają się jednak reklamy, dlatego polecam na czas gry wyłączyć połączenie internetowe.

2. Voice changer

Do pobrania TUTAJ

Doskonałe narzędzie podczas wszelkiego rodzaju zadań z powtarzaniem słówek i konstruowaniem zdań. Pozwala na nagranie głosu uczniów, a następnie odtworzenie go z różnymi modulacjami. Chcesz brzmieć jak pszczółka? Robot? Kosmita? Proszę bardzo! Głos można nagrywać pojedynczo lub całą grupą. Ponownie fun factor załatwia sprawę, ponieważ uczniowie mają motywację do posługiwania się językiem.

3. 100 Sound Buttons

Do pobrania TUTAJ

Sprawdza się przy każdej grze zespołowej w której trzeba coś sygnalizować. Ale podobnie jak aplikacje w której zebrane są same dźwięki zwierząt można ją ze spokojem stosować w zadaniach w których uczniowie muszą rozpoznać słówko po dźwięku.

4. Story Dice

Do pobrania TUTAJ

Tej gry nie trzeba przedstawiać, myślę, że każdy lektor spotkał, bądź spotka się z nimi w formie namacalnej na jakimś etapie kariery. Story Cubes ma także aplikację, którą można pobrać na swoje urządzenie, jest ona jednak płatna. Ta wersja nazwana Story Dice, jest jednak równie użyteczna, ponadto zajmuje tylko trochę miejsca w pamięci waszego smartphona/tabletu.

W tej wersji dostępne jest, aż 5 zestawów tematycznych kości, które można łączyć w dowolnym składzie. Idealna gra rozgrzewkowa, u mnie genialnie sprawdzała się w starszych grupach podczas powtórki czasów.

5. Quick Draw

Dostępne online TUTAJ

Mój absolutny faworyt! Na stronie gry naszym zadaniem jest narysowanie podanego (po angielsku) hasła w 20 sekund w taki sposób, aby algorytm gry (który uczy się cały czas na podstawie wykonywanych przez graczy obrazków) odgadł hasło. Hasła bywają różne od najprostszych takich jak, elephant czy oven, aż do bardziej skomplikowanych jak Mona Lisa czy animal migration. Przy większej grupie uczniów można grać na punkty 🙂

Mam nadzieję, że chociaż jedna z tych aplikacji będzie hitem Waszych zajęć 🙂

Pozdrawiam ciepło!

Podobne posty