Darmowe,Pomysły DZIEŃ DINOZAURA

DZIEŃ DINOZAURA

DZIEŃ DINOZAURA post thumbnail image

Dinozaury to temat, który fascynuje wiele dzieci na całym świecie. Dlatego warto wykorzystać ten fakt na lekcji angielskiego. Proces nauki stanie się przez to o wiele łatwiejszy i przyjemniejszy, jeśli zwiąże się go z tymi prehistorycznymi stworzeniami.

Jak zaplanować dzień dinozaura na lekcji angielskiego? Zobaczmy co tu dla Was mam…

Dzień Dinozaura to doskonała okazja do zorganizowania niezapomnianych atrakcji dla dzieci w przedszkolu. Oto dziesięć pomysłów na obchodzenie tego wyjątkowego dnia:

Zabawy tematyczne – dzieci uwielbiają odgrywać role, więc warto zorganizować dla nich zabawy, które pozwolą im wcielić się w np. ulubionego dinozaura. Możecie spróbować naśladować odgłosy, sposób w jaki się poruszały lub spróbować wspólnie ułożyć na dywanie żywy szkielet, za pomocą uczniów, a następnie sfotografować go z góry – zdjęcie stanie się doskonałą pamiątką. Nie zapomnijcie podczas ustawiania się nazywać po angielsku części ciała! A jeśli potrzebujecie pomocy z wprowadzeniem słówek zapraszam tutaj.

Malarstwo dinozaurów – dzień dinozaura to doskonała okazja, aby zachęcić dzieci do malowania obrazów z motywem prehistorycznym. Dzieci mogą spróbować wykonać swoje własne rysunki dinozaurów, malować palcami, stopami lub gąbeczką. Doskonale sprawdzi się też wspólne malowanie na wielkim kartonie udającym jaskinię. Możecie obudzić w sobie prawdziwego prehistorycznego artystę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezentacja filmów – filmy dokumentalne lub animowane o dinozaurach to doskonały pomysł, zwłaszcza jeśli oglądacie je po angielsku. Z własnego podwórka serdecznie polecam serię bajek o Andym, który uczy dzieciaki o dinozaurach. Serial jest doskonale wyprodukowany i pojawiają się z nim animacje z prawdziwymi T-rexami!

Bajki o dinozaurach – warto przeczytać dzieciom bajki o dinozaurach. Dzieci z pewnością będą zainteresowane opowieściami o tyranozaurach, triceratopsach i innych prehistorycznych stworzeniach. W sieci znajdziecie tez masę tzw. flipbooków, które pozwalają na przeglądanie książek z poziomu komputera lub tablicy interaktywnej.

Wizyta w muzeum – jeśli w okolicy znajduje się muzeum paleontologiczne, warto zorganizować wycieczkę dla dzieci. Muzea zawsze mają wiele ciekawych eksponatów związanych z dinozaurami. A jeśli mieszkacie daleko od takiego miejsca, Internet służy pomocą. Szczególnie polecam Wam filmy w których dzieci lub atrakcyjne dla dzieci postacie idą na wycieczkę do muzeum – film pokazuje wtedy takie miejsca z dziecięcej perspektywy.

Zabawy sensoryczne – można zorganizować dla dzieci różne zabawy sensoryczne związane z dinozaurami. Na przykład przygotować dinozaurze błoto i pozwolić dzieciom na babranie, wąchanie i doświadczanie go. Jeśli chcecie ograniczyć bałagan, mocno polecam przygotowanie kinetic sand w którym wasi podopieczni mogą się bawić, bez większych zabrudzeń. Przepis na piasek znajdziecie tutaj.

Kolorowanki – gotowe kolorowanki z dinozaurami to doskonały sposób na zabawę, zwłaszcza jeśli użyjecie ich do poćwiczenia kolorów. Uczniowie będą mogli je pomalować lub pokolorować i zabrać do domu na pamiątkę. Gotowe do druku kolorowanki znajdziecie między innymi na stronie crayola.com

Uczta dinozaurów – zorganizujcie lub przygotujcie samodzielnie specjalne jedzenie, które będzie przypominać jedzenie dinozaurów. Może zielony galaretowaty deser, który będzie przypominał dinozaurze glutki? Zielone galaretki, lub muffinki w kształcie jajek dinozaura. Wspólny piknik to na pewno coś co przypadnie do gustu naszym milusińskim.

Praca w grupach – warto zorganizować dla dzieci różne zadania, które będą wymagały pracy w grupach. Na przykład można zlecić im budowę szkieletu dinozaura z klocków lub materiałów z recyklingu. Do tworzenia szkieletów świetnie nadają się też suchy makaron oraz patyczki do uszu. Pamiętajcie jednak o dobrym kleju.

Konkurs na najlepsze przebranie – na zakończenie dnia dinozaura można zorganizować konkurs na najlepsze przebranie dinozaura. Dzieci będą miały okazję zaprezentować swoje stroje i pozować do zdjęć, a proste przebrania i opaski można wykonać samodzielnie w formie craftu.

Dzień dinozaura na lekcji angielskiego to świetna okazja do połączenia nauki języka z pasją uczniów. Dzięki odpowiedniemu planowaniu i wykorzystaniu różnorodnych metod dydaktycznych, taka lekcja może być nie tylko skuteczna, ale także przyjemna i angażująca dla wszystkich uczestników. Koniecznie daj mi znać jak poszło!

Podobne posty