Ok! Nie zapominajcie – jestem mega fanką tej platformy, jednak nasze mózgi łakną nowości, aby karmić połączenia nerwowe, dlatego przychodzę dziś do Was z FENOMENALNĄ alternatywą 🙂

Blooket to jedna w nowszych platform skupiająca się głównie na przedstawieniu alternatywnego i przyjemnego sposobu uczenia się! Podobnie jak Wordwall pozwala na wprowadzenie na zajęciach elementów grywalizacji. Blooket wyrósł oczywiście na ramionach globalnej potrzeby przeprowadzenia zajęć online, ale ponieważ w grach można ze spokojem brać udział z poziomu telefonu komórkowego czy tabletu, sprawdzi się też doskonale na zajęciach stacjonarnych.

Jestem fanką, rzeczy ładnych! Uważam, że strona wizualna jest w procesie nauki bardzo ważna, a Blooket jest zwyczajnie atrakcyjny dla oka! Uczniowie mogą wybrać swój personifikowany avatar, co w dobie gier mobilnych nie powinno być już wyróżnikiem, ale standardem!

Dodatkowym atutem jest fakt, że setów słownictwa lub zagadnień nie trzeba tworzyć od nowa, można je eksportować z platformy Quizlet!

Moim aktualnie ABSOLUTNIE ulubionym trybem gry jest Gold Quest! Uczniowie odpowiadają na pytania, a za każdą prawidłową odpowiedź mogą otworzyć skrzynię ze sztabkami złota!

Ale na kolekcjonowaniu punktów się nie kończy, bo czasem w skrzyni otrzymuje się możliwość zabrania złota innemu graczowi lub nawet całkowitej podmiany!

Moim przetestowanym grupom taka rozgrzewka dostarczyła mnóstwo emocji, nie zauważali nawet procesu nauki!

Dla gry możemy ustawić limit czasowy lub ilość złota którą uczniowie muszą uzbierać.

W grze uczestniczy się bardzo intuicyjnie! Po wejściu w link wystarczy podać swoje imię i dołączyć do gry na komputerze lub w telefonie czy tablecie! System jest bardzo podobny do Kahoot.

Rozgrywkę śledzi się z panelu Hosta, wszystkie akcje są doskonale widoczne, z każdym pytaniem ilość złota w grze rośnie, a dzieciaki szaleją! Dawno nie spotkałam się z taką aktywnością na lekcji, jak podczas kilku ostatnich rozgrywek!

Jeśli tak jak ja, stałaś się właśnie fanką Blooket zapraszam Cię TUTAJ! Szykuję genialne szkolenie ONLINE właśnie o tej platformie i nie chcę, żebyś je przegapiła! ?